Małopolski Instytut Kultury

Ogólnopolski Turniej gry „Chłopska Szkoła Biznesu” o Puchar Burmistrza Andrychowa

5 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego odbył się Ogólnopolski Turniej gry „Chłopska Szkoła Biznesu” o Puchar Burmistrza Andrychowa.

W turnieju uczestniczyło 15 szkół, reprezentowanych przez dwuosobowe drużyny. W eliminacjach do turnieju brało udział 450 osób. Uczestnicy przyjechali z województw podkarpackiego i małopolskiego.

Grand Prix zdobyła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie w składzie: Marcin Nowak i Konrad Kotlarski.
I miejsce zajęły ex aequo 2 drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie w składzie: I drużyna: Marek Barnat, Adrian Roszczyk, II drużyna: Grzegorz Nowak, Tomasz Bartoszek. Nagrody ufundowane przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa wręczył Prezes TMA pan Jan Zieliński.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II z Godowej w składzie: Izabela Szaro, Kamil Wieszczek. Nagrody ufundowane przez Ośrodek Czarny Groń wręczyła Pani Marzena Józefowicz.

III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego z Myślenic w składzie: Anna Lemaniak, Rafał Fikas. Nagrody ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości wręczył Starszy Cechmistrz pan Daniel Trojak.

Podczas turnieju dało się wyczuć ducha rywalizacji, ale i dobrej zabawy. Poziom rozgrywek można określić jako wysoki – większość uczestników przyjechała świetnie przygotowana, niektórzy – w tym zwycięzcy – mieli opracowane strategie gry. Kolejne turnieje, w których uczestniczą coraz bardziej doświadczeni gracze, wskazują, że obok strategii kluczem do zwycięstwa jest też doświadczenie, a więc staż w grze. Wśród finalistów dominowały zespoły, które uczestniczyły już w innych turniejach.

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności